+(48) 662 117 770 radek@radekrucinski.pl

WZMACNIAM LUDZKĄ STRONĘ BIZNESU 

Trener liderów i zespołów. Konsultant ds. budowania zaangażowania i zarządzania zmianą. Doświadczony manager biznesu i lider projektów. Mentor zarządów, menedżerów i zespołów.

Od 2001 roku usprawniam biznes moich klientów poprzez:

  • Rozwijanie umiejętności oraz postaw przywódczych

  • Wzmacnianie zespołów i współpracy

  • Wdrażanie zmian

Działam w biznesie od 1993 roku. Jestem praktykiem: wdrażania zmian, marketingu, sprzedaży, innowacji i zarządzania projektami. Zanim zacząłem samodzielną działalność konsultingowo-szkoleniową pracowałem w branżach: FMCG (Nestlé, Procter & Gamble, United Biscuits), szkolenia i doradztwo (House of Skills), reklama (Grey), badania marketingowe (Macro PJG).

Pracowałem ze wszystkimi funkcjami (od marketingu po spedycję), ze wszystkimi hierarchiami (od zarządu po stażystów) i w wielu biznesach (od FMCG po BPO).

Pracuję w językach: polskim, angielskim i francuskim. 

 

DLACZEGO ROBIĘ TO, CO ROBIĘ?

Wierzę (i mam wiele dowodów!), że praca może być zarówno efektywna, jak i przyjemna, produktywna i przyjemna, poważna i radosna. Doświadczyłem tego – i doświadczyłem też czegoś przeciwnego. Dzielę się dobrymi praktykami – aby zyski rosły – zarówno finansowe, jak i emocjonalne.

Wierzę, że wielkie rzeczy dzieją się, gdy umysły, serca i dusze są zjednoczone przez ważną intencję i cele. Dlatego jestem zdecydowanym orędownikiem, aby każda firma, każdy zespół, a nawet każdy lider kierował się jasną misją, wizją i wartościami, które ukierunkowują działania i przyczyniają się do lepszych wyników.

Wierzę, że świadomość jest drzwiami do większego sukcesu – świadomość własnych mocnych i słabych stron, stylów komunikacji, przekonań i przekonań, ról i funkcji, narzędzi i metod. Świadomość prowadzi do zmniejszenia marnowania energii na działania, które mają wątpliwą wartości dodaną.

 

Wierzę w mądrych liderów, silne zespoły i przemyślane przemiany.

 

Jestem wdzięczny za moich nauczycieli – przełożonych, podwładnych i współpracowników, klientów i dostawców, trenerów i mentorów, szkolenia i projekty, wyzwania, sukcesy i fakapy. Wiedzą i doświadczeniem dzielę się teraz z innymi, a jednocześnie stale dbam o własny rozwój.

Dbam o równowagę umysł-ciało-duch. Tatuję trzem fantastycznym Chłopakom. Jestem partnerem cudownej Kobiety. Czas wolny spędzam na rowerze, biegając, z filmami i książkami, z bliskimi i w naturze – a najlepiej, kiedy te elementy są połączone.

 Zrealizowałem projekty m.in dla:

 

FMCG: Carlsberg, Coca-Cola, Danone, Mondelez, Mars, Nestle, Nutricia, Unilever, Wrigley

Przemysł: Amica, ArcelorMittal, Bosch, Ceramika Paradyż, Dell Products, Fenix System, Monier Braas, Siemens, ZT Bodaczów (Glencore)

Finanse / Ubezpieczenia: Aviva, Bank BPH S.A., BGŻ Bank Gospodarki Żywnościowej, Bibby Financial Services, Citibank, EFL Europejski Fundusz Leasingowy S.A., Europ Assistance, Getin Bank, ING, InterRisk, Liberty Direct, MCX Systems, Penton Partners, PolData, PKO BP, TUW PZUW, Vivus

Energetyka i paliwa: EDF, Enea, Orlen, PGNiG TERMIKA, RWE

Usługi dla biznesu: Capgemini, Deloitte, Dentons, EY (Ernst & Young), Gavdi Polska, House of Skills, HP, Interseroh, Librandt, OEX Archidoc, BPP Professional Education, SGS Global Business Services, SGS Polska, Technicolor SSC, Universal McCan

Handel: E-Commerce Services (empik), IKEA, Kaiser+Kraft, Kingfisher, Oriflame, Real, Tesco

Farmaceutyki: Adamed, Cosmedica, CEPD, Fresenius Kabi, Merck, Neuca (Torfarm), Roche, SVR

IT / Telekomunikacja: Edge One Solutions, Emitel, Grupa MCX, Netia, Orange, Sygnity, T-Mobile, xMUCH

Budownictwo: Balcke-Duerr, Budimex, Eiffage, Leica Geosytems, Liebrecht&wooD, OKAM Capital, Saint Gobain

Media: Cyfra+, UPC Polska, TVN, Wirtualna Polska

Inne: Adobe, AmRest, DB Schenker, Bridgestone, KIA Motors, LiquiMoly Orbis, Politechnika Warszawska, Pracuj.pl, Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

 

 

Stale dbam o rozwój, uczestnicząc w szkoleniach i warsztatach.

 

Mam zaszczyt być absolwentem m.in:

Moderator Design Thinking (2018)

World Class Speakers Academy (2017)

LDI – Leadership Development Intensive (2015)

Enlightened Warrior Training Camp (2015)

Szkoła Treningu Grupowego (edycja 2011/12)

Certyfikowany praktyk narzędzia MBTI® (Myers-Briggs Type Indicator®) (2012)

Certyfikowany konsultant narzędzia Extended DISC® (Advanced Certification, 2013)

Advisio – First Certificate in Organizational Development Consulting (FCODC, 2012)

Odbyłem liczne szkolenia z zakresu: zarządzania, kierowania projektami, przywództwa, sztuki prezentacji, negocjacji, myślenia i twórczego rozwiązywania problemów, marketingu i sprzedaży.

Ukończyłem Szkołę Główną Handlową (SGH) w Warszawie – Wydział Handlu Zagranicznego – specjalizacja: zarządzanie i marketing (1990-96).