Jak obniżyć rotację pracowników o 42%?

Wpis

Wysoka rotacja pracowników to problem coraz bardziej istotny. Przez dwa lata (2015-17) PepsiCo Australia i Nowa Zelandia obniżyła rotację pracowników o ponad 42% (z 12% rocznie do 7%) dzięki m.in. wdrożeniu polityki elastycznego czasu pracy. Dzięki temu firma zdołała utrzymać wiele talentów.
Robbert Rietbroek (CEO) podkreśla rolę równowagi między życiem zawodowym i rodzinnym: „Mówię mojemu zespołowi: Chciałbym, żebyście byli bohaterami w pracy, i chcę, żebyście byli bohaterami w domu. Jeśli jesteś bohaterem tylko w pracy, wykonujesz tylko połowę roboty.” Do wartych zauważenia praktyk w PepsiCo Australia i Nowa Zelandia należą:
  • Liderzy Wychodzą Głośno” – kiedy ktoś z kierownictwa wychodzi wcześniej w celach prywatnych, mówi o tym głośno współpracownikom. Dzięki temu wszyscy w firmie wiedzą, że takie zachowanie jest OK. Oczywiście, wszyscy odpowiednio rozliczają się z takich wyjść.
  • Maile po godzinach nie są dobrze widziane (choć nie są zakazane).
  • Zwiększenie udziału kobiet na wysokich stanowiskach menedżerskich do 40%.
  • Elastyczny czas rozpoczęcia i zakończenia pracy.
Cały artykuł (po angielsku) dostępny tutaj: https://www.dailytelegraph.com.au/business/work/why-pepsico-ceo-asks-his-team-to-leave-loudly/news-story/5467b3ffff387c3a5dd79ac3a245c868  
Share this

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *